• Aktualizacja: Grudzień 06, 2017
 • Contact
logo
add image

Richard Gere z nową partnerką Alejandrą Silvą

Alejandra Maria Silva García-Baquero (n. La Coruña , 16 lutego 1983 r.) Jest hiszpańską publicystką , kobietą biznesu i aktywistką. Jest córką Ignacio Silvy i Paoli Garcia-Baquero. Jej ojciec jest biznesmenem i byłym wiceprezesem klubu piłkarskiego Real Madryt

Govinda Friedland

W 2012 roku Alejandra Silva poślubiła Govinda Friedlanda i urodziła mu syna, Alberta. W 2011 r. Para nabyła letni dom włoskiego reżysera filmowego Franco Zaffirelli w Positano we Włoszech i założyła luksusowy hotel butikowy, nazywając go Hotel Villa Treville Alejandra Silva, a Govind Friedland rozwiódł się pod koniec grudnia 2015 r. Silva spotkała Richarda Gere, zanim rozwiodła się z Friedlandem.

Wszyscy czujemy się nieswojo wobec Wszechświata, w którym żyjemy. Studiowałem buddyzm i on mnie bardzo poruszył, podarował mi właściwą drogę ku wolności. (…) Nie mówię, że to jedyna droga, ale każdy z nas musi aspirować do tej wolności. - Richard Gere

Richard Gere

Silva spotkała się z Gere w hotelu Treville, którym zarządzała w tym czasie W 2007 roku posiadając spory majątek Silva zajęła sie promowaniem organizacji non-profit zwanej Beautiful Life Fund. Ta organizacja nagłośniła w mediach trudną sytuację dzieci i uchodźców, ofiary wojny oraz potrzebę edukacji bezdomnych dzieci na całym świecie.

W 2010 roku brała udział w projekcie Fundacji Afrykańskiej Real Madryt Football Club, tworząc ligi piłkarskie, jako sposób na integrację dzieci upośledzonych z ich społecznościami lokalnymi oraz promowanie sportu i jego wartości wśród afrykańskich rodzin.

Poprzez swoje zainteresowanie organizacjami non-profit, Silva poznała amerykańskiego aktora Richarda Gere. Ich związek zyskał rozgłos w prasie w czerwcu 2015 r. Od 2016 r. Silva kontynuuje swoją aktywność społeczną w organizowaniu i wspieraniu Fundacji Rais dla Bezdomnych.

Życie prywatne Richarda Gere

Spotykał się z Dianą Ross (1966), Carole Mallory (1970-75), Barbarą Carrerą (1970), Penelope Milford (1971-78), dyrektor Columbia Pictures Dawn Steel (1975-78), Dalilą Di Lazzaro (1978-80), modelką Tiną Chow (1950; zm. 1992 na AIDS), malarką Sylvią Martins-Niarchos, modelką Laurą Bailey (1980-82), Barbrą Streisand (1980), Priscillą Presley (1983) i Kim Basinger (1986). W lipcu 1987 poznał modelkę Cindy Crawford, z którą 12 grudnia 1991 roku w Las Vegas zawarł związek małżeński. Jednak w roku 1995 doszło do rozwodu. Spotykał się z Julią Roberts (1989), Laurą Bailey (1995) i Umą Thurman (w styczniu 1996). W latach 90. związany był także z modelką Elizabeth Nottoli i projektantką mody Diane von Furstenberg. W lutym 1996 roku związał się modelką i aktorką Carey Lowell, powszechnie znaną z roli Pam Bouvier w serii o Jamesie Bondzie Licencja na zabijanie (Licence to Kill, 1989) z Timothy Daltonem. Wzięli ślub 9 listopada 2002 roku. Mają syna Homera Jamesa Jigme (ur. 6 lutego 2000)[15]. We wrześniu 2013 roku, po 11 latach małżeństwa, doszło do separacji, a 18 października 2016 roku w New York Supreme Court rozwiedli się

Jego zainteresowanie buddyzmem zaczęło się, gdy miał dwadzieścia kilka lat. Najpierw studiował buddyzm Zen pod Kyozan Joshu Sasaki . Po ukończeniu studiów Zen przez pięć lub sześć lat w 1978 r. Podróżował z brazylijską malarką Sylvia Martins do Nepalu , gdzie spotkał wielu tybetańskich mnichów i lamów. Następnie spotkał się z XIV Dalajlamą w Indiach i został praktykującym tybetańskim buddystą buddyzmu tybetańskiego w Gelugpa oraz aktywnym zwolennikiem Dalaj Lamy . Gere regularnie odwiedza Dharamsalę, siedzibę tybetańskiego rządu na uchodźstwie.

Prawa człowieka i działalność charytatywna

Gere jest także zwolennikiem praw człowieka w Tybecie . Jest współzałożycielem Domu Tybetańskiego , twórcą Fundacji The Gere i prezesem Zarządu Międzynarodowej Kampanii na rzecz Tybetu . Ponieważ wspiera ruch niepodległościowy Tybetańczyków , zostaje na stałe pozbawiony możliwości wjazdu do Chińskiej Republiki Ludowej. W 1993 r. Gere został zakazany po tym, jak potępił chiński rząd w roli prezentera. We wrześniu 2007 r. Gere wezwał do bojkotu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r., aby wywrzeć nacisk na Chiny, w celu respektowania praw człowieka w tym regionie oraz autonomii Tybetu.

Prowadził wiele kampanii na rzecz inicjatyw ekologicznych oraz zwiększania świadomości dot. zagrozeniu AIDS. Obecnie zasiada w zarządzie organizacji Healing the Divide, organizacji wspierającej globalne inicjatywy promujące pokój, sprawiedliwość i zrozumienie. Pomógł założyć Dom Opieki z osobami chorymi na AIDS, budynek mieszkalny w Indiach dla kobiet i dzieci chorych na AIDS, a także wspiera kampanie na rzecz świadomości i edukacji w zakresie AIDS w tym kraju. W 1999 roku założył fundację Gere Foundation India Trust, aby wspierać różnorodne programy humanitarne w Indiach.

Głównym źródłem naszych aktualnych i przyszłych kłopotów jest wzrost zaludnienia kuli ziemskiej. Kiedy pod koniec lat 30. ubiegłego stulecia zapytałem moją mamę, ile ludzi żyje na świecie, powiedziała mi, że około 2,5 miliarda. Czyli mniej więcej tyle, ile obecnie mieszka w samych Chinach i Indiach. W ciągu mojego życia przybyło około 5 miliardów mieszkańców Ziemi. Wiosną 2024 roku przekroczymy próg 8 miliardów. To zagęszczenie populacji wynika między innymi z faktu, że cywilizacja spowodowała znaczne wydłużenie spodziewanego czasu życia. - prof. Jerzy Vetulani

Komentarze

 • Blog single photo
  Grudzień 06, 2017

  Anna Z

  Moje zamówienie już dotarło i bardzo dziękuję za tak szybkie zrealizowanie go. Koce w kolorze niebieskim są cudowne i życzę sobie, żeby Państwo znaleźli sposób, aby mieć te koce znów w stałej ofercie

  Zyskujesz
 • Blog single photo
  Sep 13, 2017

  Thesera Minton

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do they eiusmod tempor.

  Zbierasz
 • Blog single photo
  Sep 13, 2017

  Thesera Minton

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do they eiusmod tempor incidi dunt ut labore et dolore magna aliquat enim ad minim veniam ad minim veniam.

  Kupujesz

Polecane Filmy

footer
Top