• Aktualizacja: Grudzień 06, 2017
 • Contact
logo
add image

Tao Porchon-Lynch - Najstarszy nauczyciel jogi

'Tao Porchon-Lynch ur. 13 sierpnia 1918 r. Jest mistrzem jogi i nagradzanym autorem. Odkryła jogę w 1926 roku, kiedy miała osiem lat w Indiach i studiowała u Sri Aurobindo , BKS Iyengara , K. Pattabhi Joisa , Swamiego Prabhavananda , Maharishiego Mahesh Yogi'ego i Dr. Romana Ostoja . Wciąż uczy od sześciu do ośmiu lekcji w tygodniu w Nowym Jorku i prowadzi programy na całym świecie. Jest autorką dwóch książek, w tym jej autobiografii " Taniec światła: duchowa strona bycia oczami współczesnego mistrza jogi", która zdobyła nagrodę IPPY 2016 i trzy międzynarodowe nagrody w 2016 roku. Dr Deepak Chopra powiedział: "Jeden z najbardziej uznanych nauczycieli jogi w naszym stuleciu, Tao Porchon-Lynch ... jest mentorem dla mnie, który uosabia ducha jogi i jest przykładem Anielskiego Ciała i ponadczasowego umysłu, podobnie jak joga, uczy nas nieprzywiązywania się i kształtowania wspaniałej świadomości bycia w tu i teraz.

W maju 2012 r. Guinness World Records uznała Tao Porchon-Lynch za najstarszego na świecie instruktora jogi w wieku 93 lat; poprzedni rekord należał wtedy do 91-letni Berniece Bates z Florydy. Tao jest również aktywistką, oenofilistką i zawodową tancerką balową. W 2015 roku pojawiła się w sezonie 10 Edycji Amerykańskiego Mam Talent . Przez 75 lat pracy zawodowej była modelką couture, aktorką, producentem filmowym, międzynarodowym dystrybutorem filmowym, dyrektorem telewizyjnym, wydawcą i współzałożycielką American Wine Society. Dwukrotnie wymaszerowała z Mahatmą Gandhim i pomogła ludziom uciec przed nazistami podczas francuskiej walki o ruch oporu podczas II wojny światowej. Jej mantra brzmi: Nie ma nic, czego nie możesz zrobić.

Jej mantra brzmi: Nie ma nic, czego nie możesz zrobić.

W wywiadzie dla ABC World News z listopada 2015 r. Tao Porchon-Lynch została nazwana "Real-Life Forrest Gump", ponieważ uczestniczyła w tak wielu historycznych wydarzeniach przez niemal stulecie. W swojej autobiografii Dancing Light opisuje osobiste spotkania z wieloma znanymi osobami, w tym Mahatmą Gandhim , generałem Charles de Gaulle , Ernestem Hemingwayem , Marcelem Marceau , Marleną Dietrich , Elizabeth Taylor , Michaelem Wildingiem , Marilyn Monroe , Bobem Hopesem , Bingiem Crosby , Fredem Astaire , Burgess Meredith , Clark Gable , Spencer Tracy , Burt Lancaster , Lana Turner , Debbie Reynolds , Joan Davis , Jim Backus , Red Skelton , Vincent Price , Jack Cummings , Kathryn Grayson , Leslie Caron , Arlene Dahl , Richard Greene , Hugh O'Brian , David Sarnoff , Joan Crawford , Lucille Lortel , Duke Ellington , Katherine Dunham , Ilka Chase , dr Welthy Fisher , Jean Dessès , Jeanne Lanvin , Coco Chanel , Marcel Rochas , Jean Patou , Elsa Schiaparelli , Louis Vaudable , Robert Mondavi i dr Konstantin Frank , między innymi.

Miejsce urodzenia

Tao Porchon urodziła się 13 sierpnia 1918 r. na statku na środku kanału La Manche, dwa miesiące za wcześnie. Jej ojciec pochodził z Francji, a jej matka była Indianką - zmarła rodząc Tao. Wychowywała ją ciotka Porchon. Jej wuj, który projektował koleje, często zabierał ją na wycieczki po Azji, podróżując aż do Singapuru . Rodzina posiadała również pas winnic w regionie winnym doliny Rodanu, położonym w południowej Francji.

W wieku ośmiu lat Tao była świadkiem, jak grupa młodych praktykujących jogę ćwiczyła na plaży. To spotkanie zainteresowało Tao Porchon jogą, która stwierdziła w wywiadzie dla Guinness World Records : "Chciałem robić niesamowite rzeczy, które robili ze swoimi ciałami". Idąc wbrew radzie ciotki, która zauważyła, że ​​joga była przeznaczona głównie dla mężczyzn, zaczęła uprawiać jogę, chociaż nie angażowała się w nią zawodowo, aż do znacznego czasu w jej życiu. W młodości Porchon spotkała się z indyjskim nacjonalistą Mahatmą Gandhim , bliskim znajomym jej wujka, uczestniczyła wraz z nim w dwóch różnych marszach pokojowych. Brała także udział w demonstracjach z udziałem generała Charlesa de Gaulle'a i Martina Luthera Kinga.

Rozrywka

W swojej początkowej karierze Porchon pracowała w branży mody. Odniosła sukces w modelowaniu i zdobyła wiele tytułów modelowania, w tym "Najlepsze nogi w Europie". Podróżowała po całym świecie jako modelka, odwiedzając wiele miejsc m.in Paryż i Londyn

Po zakończeniu wojny przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie dostała pracę jako aktorka w Metro-Goldwyn-Mayer, pojawiając się w różnych hollywoodzkich filmach, w tym w Show Boat (1951), a także z Kathryn Grayson , The Last Time I Saw Paris (1954), w którym zagrała z Elizabeth Taylor. W trakcie swojej kariery aktorskiej często udzielała bezpłatnych sesji jogi dla innych aktorów i aktorek. Wystąpiła również w filmie dokumentalnym If You’re Not In the Obit, Eat Breakfast, który miał premierę w 2017 roku

Będę uczyć jogi, dopóki nie będę już mogła oddychać.

Profesjonalna joga

Później Porchon-Lynch, obecnie zamężna kobieta, zaczęła poważniej myśleć w jodze. Po studiach z mistrzami jogi Sri Aurobindo i Indrą Devi porzuciła swoją pracę aktorską w 1967 roku, decydując się na pełnoetatowe nauczanie jogi. Jack LaLanne był pierwszym, który zatrudnił ją do nauczania jogi. W 1976 roku została jednym z założycieli organizacji Yoga Teachers Alliance, znanej obecnie jako Yoga Teachers Association. Oparła swoją działalność w Nowym Jorku i założyła Instytut Jogi w Westchester w 1982 r., Który ma teraz studentów z całego świata. W 1995 r. Wraz z Indrą Devi poleciała do Izraela, aby wziąć udział w Międzynarodowej Konferencji Pokojowej "Yoga for Peace". Porchon-Lynch była również jednym z uczniów BKS Iyengara w jodze i podobno pierwszą "obcą" studentką jego.

Otrzymała tytuł Guinness World Records najstarszego na świecie nauczyciela jogi od Berniece Bates w maju 2012. Porchon-Lynch miała 93 lata, kiedy pobiła ten właśnie wiekowy rekord świata. W 2013 roku, we współpracy z Tara Stiles, wydała DVD na temat jogi, zatytułowane Yoga with Tao Porchon-Lynch . Ponadto opublikowała książkę o medytacji zatytułowaną Reflections: The Yogic Journey of Life

Taniec towarzyski

Poza jogą Porchon-Lynch nadal angażowała się w taniec towarzyski, szczególnie w tango . Ma kilkaset tytułów pierwszego miejsca w tańcu konkurencyjnym. Jej najmłodszymi partnerami tanecznymi są Hayk Balasanyan i Vard Margaryan oraz Anton Bilozorov.

W 1967 r. Porchon-Lynch asystowała przy założeniu American Wine Society (AWS) ze swoim współmałżonkiem. Kiedy powstały różne oddziały w Stanach Zjednoczonych, została wybrana w 1970 roku na stanowisko wiceprezesa AWS w południowym Nowym Jorku. Często występowała również w jury podczas różnych konkursów winiarskich. Później została wydawcą i redaktorką naczelną czasopisma " The Beverage Communicator" wydanego przez AWS. Wraz z innymi praktykującymi jogę Porchon-Lynch organizuje coroczne wycieczki po Francji i do Francji.

Tao Porchon-Lynch poślubiła Billa Lyncha około 1962 roku, owdowiała po śmierci męża w 1982 roku. Para nigdy nie miała dzieci. Przeszła aż trzy operacje wymiany stawu biodrowego. Zagożała Wegetarianka, jest fanem wysokich obcasów... W wolnym czasie, Porchon-Lynch lubi medytować. Pomimo upływu wieku od sierpnia 2014 r. nadal kieruje swoim inteligentnym samochodem

Teraz tłumaczenie strony internetowej odbywa się zupełnie automatycznie - tylko za jednym kliknięciem! Free-Website-Translation.com oferuje tłumaczenia stron internetowych dla każdego. Także Ty w bardzo prosty sposób możesz stworzyć przycisk, za pomocą którego Twoja strona zostanie natychmiastowo przetłumaczona na język wybrany przez odwiedzającego.

Komentarze

 • Blog single photo
  Grudzień 06, 2017

  Anna Z

  Moje zamówienie już dotarło i bardzo dziękuję za tak szybkie zrealizowanie go. Koce w kolorze niebieskim są cudowne i życzę sobie, żeby Państwo znaleźli sposób, aby mieć te koce znów w stałej ofercie

  Zyskujesz
 • Blog single photo
  Sep 13, 2017

  Thesera Minton

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do they eiusmod tempor.

  Zbierasz
 • Blog single photo
  Sep 13, 2017

  Thesera Minton

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do they eiusmod tempor incidi dunt ut labore et dolore magna aliquat enim ad minim veniam ad minim veniam.

  Kupujesz

Polecane Filmy

footer
Top